6 gjëra të pazakonta që mund të vini re në trupin tuaj pas notit

Edhe pse noti është një mënyrë e shkëlqyer ushtrimesh që mund të djegë kalori dhe të ndikojë pozitivisht në punën…

Noti mbyll garat e Kosovës në EYOF Banska Bystrica, kosovarja zë vendin e 37-të

Notarja kosovare, Hana Bejiqi, ka përfunduar sot garën e saj në Festivalin Veror Olimpik Evropian, EYOF Banska Bystrica 2022. Njëkohësisht,…

Noti zë vendin e 18 në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Përveç garave të ekipit kosovar të xhudos, edhe sporti i notit garoi sot në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Notin e…

Maratona e Notit sot në Liqenin e Batllavës

Federata e Notit të Kosovës sot organizon maratonën e XI-të ndërkombëtare “KOSOVA 2021” ku gjatësia e shtegut do të jetë…

​“Tokio 2020”; Noti me Eda Zeqirin në 400 metra stil i lirë

Pas pak çastesh pritet që garat në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” t’i fillojë edhe notarja kosovare Eda Zeqiri. Pas Distria…

Fluturimet e gjata në hapësirë ​​dhe noti i qëndrueshmërisë mund të “zvogëlojnë zemrën”

Kalimi i periudhave shumë të gjata kohore në hapësirë ​​ka diçka të përbashkët me notin ekstrem të qëndresës: të dyja…

Si ndikon noti në shëndetin e fëmijëve (VIDEO)

Noti është i vetmi aktivitet fizik me të cilin duhet të njihet çdo fëmijë që në moshë të hershme. Ky…

Noti, sport ideal për çdo fëmijë

Noti sjell dobi për trupin e njeriut, vecanërisht kur është fjala për fëmijët. Fëmijët qysh në moshë të hershmë duhet…