Angli 3-0 Senegal, notat e lojtarëve

Do të jetë Anglia kundërshtari i Francës në çerekfinalet të Kampionatit Botëror pasi skuadra e trajneri Gareth Southgate ka triumfuar…

Brazili 1-0 Zvicra, më i miri dhe më i dobëti në fushë

Brazili e ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 për të siguruar plasmanin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror që po…

Notat e lojtarëve mes Argjentinës e Meksikës, Messi më i miri

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Meksikës, ku argjentinasit kanë evituar humbjen. Pas një…

Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Francës e Danimarkës, Mbappe më i miri

Kampioni botëror ka siguruar kualifikimin tutje në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Francës e ka mposhtur sot atë të…

Angli-Amerikë/Notat e lojtarëve, shkëlqen Maguire

Kombëtarja e Anglisë nuk ka arritur të arkëtojë më shumë se një pikë nga përballja me Amerikën. Pas plot 90’…

Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Holandës e Ekuadorit – foto

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Ekuadorit, ku nuk është përcaktuar fituesi. Pas plot…

Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Brazilit e Serbisë, shkëlqen Richarlison – foto

Brazili e nisi në mënyrën më të mirë Kampionatin Botëror “Katar 2022”, duke e mposht Serbinë me rezultat solid 2:0.…

Portugalia-Gana/Notat e lojtarëve, Ronaldo lojtari i ndeshjes

Cristiano Ronaldo me bashkëlojtarët e tij te Portugalia e kanë filluar sot Kampionatin Botëror “Katar 2022” me fitoren kundër Ganës.…

Uruguai barazon me Korenë e Jugut, ja notat e lojtarëve

Ka përfunduar edhe ndeshja e dytë e programit të sotëm të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku nuk është përcaktuar fituesi.…

Notat e lojtarëve në ndeshjen Meksikë-Poloni, shkëlqen Ochoa

Portieri meksikan, Guillermo Ochoa sikurse në Kampionatet Botërore të kaluara po mahnit me paraqitje edhe në “Katar 2022”, ku u…