Holanda 2:0 Katari, notat e lojtarëve

Holanda siguroi sot kualifikimin në fazën e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Holandës e mposhti sot Katarin…

Spanjë 1-1 Gjermani, notat e lojtarëve

Ka përfunduar me barazim 1-1 sfida e zjarrtë e zhvilluar në stadiumin “Al Bayt” ndërmjet dy gjigantëve evropiane, Spanjës dhe…

Poloni-Arabi Saudite/Notat e lojtarëve, shkëlqen Lewandowski

Atë që nuk mundi ta bëjë Argjentina e ka bërë sot Kombëtarja e Polonisë, e cila e ka regjistruar fitoren…

Australia mposht Tunizinë, ja notat e lojtarëve – foto

Australia ka regjistruar sot fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Australisë e ka mposhtur sot atë…

Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Senegalit e Katarit – foto

Kombëtarja e Senegalit e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, duke mposhtur pikërisht nikoqirin e kësaj…

Uellsi e pëson nga Irani, ja notat e lojtarëve – foto

Kombëtarja e Iranit e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Në kuadër të xhiros së dytë…

Zvicër 1-0 Kamerun, notat e lojtarëve

Me golin e vetëm të realizuar nga Breel Embolo dhe të asistuar nga Xherdan Shaqiri, Zvicra e ka nisur mbarë…

Franca deklason Australinë/Notat e lojtarëve, Griezmann më i miri – foto

Kombëtarja e Francës e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Kampionatin Botëror “Katar 2022” duke e deklasuar…

Ky është lojtari më i vlerësuar nga ndeshja Argjentinë-Arabi Saudite

Argjentina ka pësua disfatë tronditëse në ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror duke u mposhtu nga Arabia Saudite me rezultat…

ShBA 1-1 Uellsi, Bale lojtari i ndeshjes

Është regjistruar edhe barazimi i parë në një ndeshje të Kampionatit Botëror 2022. Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Uellsi…