Norvegji, 23 të vdekur pasi kryen vaksinën anti-Covid, nisin hetimet

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën pasi janë vaksinuar kundër Covid-19 në Norvegji, raporton Agjencia Kombëtare e Ilaçeve në…

10 të lënduar dhe 26 të zhdukur nga rrëshqitja e dheut në Norvegji

Dhjetë persona u plagosën, njëri është në gjendje kritike, ndërsa 26 janë zhdukur pasi një rrëshqitje e dheut në Norvegjinë…

Norvegjia zgjat ndalimin e udhëtimit nga Britania

Norvegjia do të zgjasë ndalimin e fluturimeve nga Britania deri më 30 dhjetor deri në orën 16.00, për shkak të…

Norvegjia zgjat kufizimet antiCOVID-19

​Norvegjia, ku niveli i kontaminimeve me COVID-19 është më i ulëti në Europë, njoftoi sot zgjatjen deri në mes të…

Zbulohet një mutacion i ri i virusit në Norvegji

Një mutacion i ri i koronavirusit SARS-CoV-2 është zbuluar në Norvegji, pohon mjeku kryesor i komunës së Trondheim, Tove Restad.…

Norvegjia hap kufijtë me më shumë vende evropiane

​Norvegjia do të lejojë nga 15 korriku udhëtimet në dhe nga mbi 20 vende të Europës, përfshirë disa destinacione të…

Danimarka dhe Norvegjia hapin kufijtë për turistët nga shumica e Evropës, jo për Suedinë

Danimarka ka qenë e hapur që nga e shtuna për ardhjen dhe largimin e udhëtarëve në të gjitha vendet evropiane,…

Norvegjia ndihmon Kosovën me respiratorë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grendahl, me të cilin…

Rrëshqitje masive dheu në detin e Norvegjisë, fundosen 8 ndërtesa

Një rrëshqitje masive e dheut fundosi tetë ndërtesa në detin e Norvegjisë, si dhe pjesa më e madhe e bregut…

Norvegjia mbështet Kosovën në tejkalimin e sfidave me të cilat mund të ballafaqohen qytetarët e saj

Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Bajram Gecaj, priti sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në…