Norvegjia vendos masa më të rrepta për shkak të përhapjes së koronavirusit

Qeveria norvegjeze prezantoi sot rregulla më të rrepta për të kufizuar përhapjen e virusit korona, që përfshin kufizimin e numrit…

Shqipëria pëson humbje të thellë nga Norvegjia

Kombëtarja e Shqipërisë në kategorinë e femrave ka pësuar humbje të thellë si vendase kundër Norvegjisë, ndeshje kjo e vlefshme…

Kosova pëson humbje nga Norvegjia

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka pësuar sot humbje kundër Norvegjisë si mysafire në Bergen, përballje kjo e vlefshme për…

Fillon përballja mes Norvegjisë dhe Kosovës

Ka filluar ndeshja mes Kombëtares së Norvegjisë dhe asaj të Kosovës në sportin e basketbollit, e vlefshme kjo për fazën…

​Eurobasket 2025/ Kosova përballet sonte me Norvegjinë

Kombëtarja e Kosovës në basketboll sonte e zhvillon duelin e rëndësishem kundër Norvegjisë. Ky takim zhvillohet në kuadër të parakualifikimeve…

Dardan Berisha: Japim maksimumin kundër Norvegjisë dhe Danimarkës

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë këtë nëntor dy ndeshje tejet të rëndësishme për parakualifikimet drejt FIBA Eurobasket…

​“Dardanët” udhëtojnë drejtë Norvegjisë, trajneri shpreson në rezultate pozitive

Basketbollistët e Kosovës në fundjavë janë stërvitur për dy ndeshjet parakualifikuese për FIBA Eurobasket 2025, ndërsa sot (e hënë) kanë…

Këta janë basketbollistët e ftuar nga Kosova për ndeshjet ndaj Norvegjisë dhe Danimarkës

Trajneri i Kosovës në basketboll Christos Marmarinos së bashku me stafin e tij teknik kanë bërë përzgjedhjen e 12 basketbollistëve…

Norvegjia ndalon blerjen e krunës në tregun valutor

Banka Qendrore Norvegjeze njoftoi sot se do të zvogëlojë blerjet ditore të monedhës kombëtare të krunës në tregun valutor në…

​Holanda zhvillon ndeshjen vendimtare ndaj Norvegjisë, në luftë edhe Turqia

Një situatë shumë e pa qartë vazhdon edhe më tutje në grupin G të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar…