Vendet që i lejojnë punëtorët të flenë gjatë orarit të punës

Ekziston një lidhje e dëshmuar midis mungesës së gjumit dhe emocioneve negative, por a është një zgjidhje e duhur që…

Gjermanët: Norvegjia është bërë furnizuesi ynë më i rëndësishëm i energjisë

Norvegjia është bërë furnizuesi më i rëndësishëm i Gjermanisë me energji, tha qeveria në Berlin, duke njoftuar bisedimet për projektet…

Norvegjia pa rrezikun e ngecjes së energjisë elektrike gjatë dimrit

Rrjeti norvegjez i shpërndarjes së energjisë elektrike “Statnet” njoftoi sot se do të anulojë paralajmërimin se sistemi energjetik në atë…

Norvegjia ndihmon Ukrainën me 195 milionë dollarë në prokurimin e gazit

Qeveria norvegjeze njoftoi sot se ka vendosur të ndihmojë Ukrainën të blejë gaz për dimrin e ardhshëm në shumën prej…

Norvegjia nënshkruan kontratë rekorde raketore prej 500 milionë dollarësh me SHBA-në

Norvegjia nënshkroi një marrëveshje shitje armësh me vlerë 5 miliardë korona norvegjeze (500 milionë dollarë) me SHBA-në për furnizimin e…

Norvegjia ngre nivelin e gatishmërisë së ushtrisë për shkak të luftës në Ukrainë

Nga 1 nëntori, Norvegjia do ta vendosë ushtrinë e saj në gatishmëri të lartë për shkak të luftës në Ukrainë,…

Norvegjia arreston pedagogun universitar, dyshohet si spiun rus

Agjencia e Sigurisë së Brendshme e Norvegjisë ka arrestuar një pedagog universitar, i dyshuar si spiun rus. “Burri hyri në…

Pas rrjedhjeve në Baltik, Norvegjia dërgon ushtarë në uzinat e naftës dhe gazit

Ushtria norvegjeze tha të hënën se ka dërguar ushtarë për të ndihmuar në ruajtjen e impianteve kryesore të përpunimit të…

Gjermania, Danimarka e Norvegjia do të dërgojnë obus të blinduar sllovakë në Ukrainë

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Christine Lambrecht njoftoi dërgimin në Ukrainë të 16 obusve vetëlëvizës të blinduara të prodhuara në Sllovaki…

Norvegjia do të vendosë ushtrinë për mbrojtjen e objekteve të gazit e naftës

Norvegjia do të vendosë ushtrinë për të mbrojtur objektet e saj të naftës dhe gazit nga sabotimet e mundshme pasi…