Pesë viktima nga sulmi me hark dhe shigjeta në Norvegji

Pesë persona janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Norvegji, pasi një burrë i sulmoi ata me hark…

​Gjoshi i PDK-së e quan Kurtin kryemashtrues të Kosovës: Më përpara shkon në Norvegji se në Deçan

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Betim Gjoshi drejtuar kritika ndaj kryeministrit të vendit, Albin Kurti i cili ende…

​41-vjetori i ndarjes së Nobelit për Shën Terezën

Sot kur në të gjithë botën bëhet fushatë për 365 ditë të Drejta të Njeriut, bëhen 41 vjet që kur…