​Xhudistët kosovarë përfunduan me sukses përgatitjet në Podçetertek

Xhudistët kosovarë kanë përfunduar me sukses përgatitjet në Podçetertek të Sllovenisë. Përpos Kosovës, në këtë kamp përgatitor morën pjesë edhe…

Federata Evropiane e Xhudos për Nora Gjakovën: Nga një ekip i vogël, në majat e botës

Federata Evropiane e Xhudos vazhdon të ketë në vëmendje sukseset e jashtëzakonshme të arritura nga ekipi i Kosovës në xhudo.…

Federata Evropiane e Xhudos dekoron kampionet olimpike Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën

Federata Evropiane e Xhudos (EJU) ka shpërblyer me dekoratë kampionet olimpike nga Kosova, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, për arritjet…

Ndahen shpërblimet shtetërore për xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova

Xhudistet Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë pranuar shpërblimet shtetërore pas sukseseve të mëdha të tyre ku u stolisën me…

Rama jep lajmin e madh: Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi do t’i bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë për dy shqiptaret nga Kosova, fituese të medaljeve të arta në lojërat…

Krasniqi e Gjakova premtojnë medalje të tjera për Kosovën në të ardhmen

Me anë të një ceremonie solemne, presidenti i Republikës së Shqipërisë,  Ilir Meta vlerësoi sot me Dekoratën e lartë “Nderi…

Meta vlerëson me Dekoratën “Nderi i Kombit” xhudistet kosovare Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova

Me anë të një ceremonie solemne, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta vlerësoi sot me Dekoratën e lartë “Nderi…

Meta nderon dy xhudistet e Kosovës me medaljen nderi i kombit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nesër do të takojë dy xhudistët tona, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, si dhe trajnerin…

Mijëra qytetarë presin kampionet olimpike në “Zahir Pajaziti”

Mijëra qytetarë kanë pritur sonte në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë kampionet olimpike Distria Krasniqi e Nora Gjakova, të cilat…

​Ekipi olimpik pritet sot me ceremoni shtetërore

Ekipi i xhudos që i solli vendit tonë dy medalje të arta olimpike do të zbarkojë sonte në orën 19:50…
error: