​Gjukanoviq: Kurrë s’ka qenë opsion tërheqja e njohjes së Kosovës

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq ka thënë se asnjëherë nuk ka qenë në opsion tërheqja e njohjes së…

​Nënshkruhet zyrtarisht marrëveshja për njohjen e patentë shoferëve me Gjermaninë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka qëndruar në Gjermani ku ka nënshkruar edhe zyrtarisht marrëveshjen për njohjen reciproke…

Njohja e Donetskut dhe Donbasit nga Rusia, ShBA ndërpret tregtinë me këto rajone

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden nënshkroi një Urdhër Ekzekutiv për t’iu përgjigjur veprimit të Presidentit…

Sela takohet me Kurtin: “Ballkani i Hapur” s’ka kuptim për aq koha sa Serbia nuk e njeh Kosovën

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Pas takimit me…

​Humolli gjatë dëshmisë së tij në Hagë tregon si e njohu Salih Mustafën

Ish anëtari i shtabit të zonës operative të Llapit, Fatmir Humolli po dëshmon pranë Dhomave të Specializuara në Hagë në…

Gërvalla: Jemi të fokusuar në njohjen nga pesë shtetet e BE-së që nuk na kanë njohur

Ministrja e Punëve te Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla po raporton në Komisionin për Punë të Jashtme ku ka thënë…

​Kosova dhe Shqipëria dakordohen për njohje të diplomave dhe abetaren e përbashkët

Kosova dhe Shqipëria dakordohen për njohje të diplomave dhe abetaren e përbashkët. Qeveria e Republikës së Kosovës dhe ajo e…

​Gazeta “Rilindja” kërkon njohjen e stazhit dhe 20 përqind për punëtorët

Drejtues të gazetës “Rilindja” kanë akuzuar Qeverinë Kurti për mos pagesën e 20% për punëtorët, derisa paralajmëruan padi ndaj kësaj…

Sveçla për njohjen e patentë shoferëve të Kosovës: Me Gjermaninë pritet nënshkrimi në sezonin vjeshtor

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se pritet që në sezonin vjeshtor të nënshkruhet marrëveshja për njohjen e…

​Shaip Kamberi: Vetëm ShBA mund ta detyrojë Serbinë që ta njohë Kosovën

Dialogu midis Kosovës dhe Serbisë vazhdon të jetë temë diskutimi për shqiptarët në Luginën e Preshevës. Deputeti shqiptar në parlamentin…