Rusët vranë rreth 60 njerëz në shkollën e Bilohorivka, thotë Zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, deklaroi sonte se rreth 60 persona u vranë nga një bombardim rus në një shkollë…

Këto 9 grupe njerëzish nuk duhet të pinë kafe

Është vërtetuar se kafeja mund të zvogëlojë rrezikun e zhvillimit të disa llojeve të kancerit, sëmundjeve të zemrës dhe madje…

Pse disa njerëz ëndërrojnë bardh e zi

Nëse ëndrrat tuaja janë zakonisht një spektakël me ngjyra të plota, një kalim i papritur në bardh e zi mund…

5 ndryshime që mund ta bëjnë jetën më të lehtë për njerëzit me psoriazë

Psoriaza është një sëmundje kronike inflamatore e lëkurës e karakterizuar nga shfaqja e pllakave të kuqërremta të kufizuara të mprehta…

OKB: 10 milionë njerëz janë larguar nga shtëpitë e tyre në Ukrainë

10 milionë njerëz janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre në Ukrainë, tha sot komisionari i Lartë i OKB-së…

Përdorimi i aspirinës mund të jetë shumë i rrezikshëm për këta njerëz

Njerëzit e moshuar të shëndetshëm nuk duhet të marrin aspirinë çdo ditë, sipas një studimi të kryer në Amerikë dhe…

OBSH: Rreth 3.300 njerëz vdesin para kohe në Bosnje çdo vit

Sipas vlerësimeve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, 558 nga 100 mijë njerëz vdesin çdo vit në BeH nga pasojat e…

​Simptomat e refluksit acidik – shumë nuk e dinë se e kanë atë

Refluksi i acidit ose sëmundja e refluksit gastroezofageal (GERD) është një problem i zakonshëm mjekësor, i cili prek miliona njerëz…

5 shenja që tregojnë se jeni abuzuar verbalisht pa e ditur as vetë

Shumica e njerëzve e lidhin dhunën vetëm me abuzimin fizik. Megjithatë, agresioni shumë shpesh manifestohet në formën e komunikimit verbal.…

9 arsye pse shumica e njerëzve shtojnë peshë në dimër

Hulumtimet tregojnë se njerëzit shtojnë mesatarisht dy kilogramë e gjysmë deri në tre kilogramë e gjysmë gjatë muajve të dimrit.…