Vjeshta nis me ndryshime të vogla të motit

Sot pritet të ketë ndryshime të vogla të motit, duke mundësuar kushte për riga shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale…

Greva e sektorit publik nis sot

Sot fillon greva e përgjithshme e sektorit publik. Sindikalistët nuk kanë arritur të merren vesh me institucionet për të parandaluar…

​Edicioni i 14 i Prifest do të nis dhe përmbyllet me film në gjuhën shqipe

Edhe këtë vit hapja dhe mbyllja e festivalit të filmit Prifest do të bëhet me film në gjuhën shqipe. “Vera…

​Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, pritet caktimi i seancës së re plenare

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit ku pritet të caktohet seanca e re plenare. Mbledhja filloi me një minutë…

​Nis vazhdimi i seancës plenare

Ka nisur vazhdimi i seancës plenare ku pritet të shqyrtohen 9 pika të rendit të ditës, ndër to edhe shqyrtimi…

Kurti pret në takim emisarin britanik

Emisari special i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, tashmë e ka nisur takimin e tij me kryeministrin…

​Nga sot vaksinimi kundër COVID-19 edhe në sheshin “Zahir Pajaziti”

Komiteti për imunizim kundër COVID-19 i Ministrisë së Shëndetësisë informon qytetarët se sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do…

Belgjika nis administrimin e dozës së katërt të vaksinës

Belgjika do të fillojë me administrimin e dozës së katërt të vaksinës kundër COVID-19 për personat me imunitet të dobët.…

Nis seanca parlamentare për shqyrtimin e Projektligjit për inspektimet

Nis punimet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ku për shqyrtim është vetëm një pikë e rendit të ditës, shqyrtimi…

Publikohet lista me paga të qindra mijëra qytetarëve, prokuroria nis verifikim për skandalin

Pas skandalit me patronazhistët, me databazën e të dhënave të mbi 900 000 qytetarëve në Tiranë, një tjetër publikim të…