Orlando shpreh shqetësimin për mos ratifikimin e marrëveshjeve me BE-në

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka takuar zëvendësministren e Jashtme, Teuta Sahatqija, ku ka shprehur shqetësimin për mungesën…

Selimi-Orlando diskutojnë për fuqizimin e partneritetit në fushën e drejtësisë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi është takuar sot me ambasadorin italian në Kosovë, Nicola Orlando, me të cilin temë diskutimi…

Orlando: Është koha për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Ambasadori i Italisë në Kosovë Nicola Orlando ka falënderuar Kroacinë për udhëheqjen gjashtëmujore të Presidencës së Bashkimit Evropian dhe ka…

Orlando-Likaj diskutojnë nismat praktike për fuqizimin e arsimit

Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando është takuar sot me ministrin e Arsimit dhe Shkencës (MASH), Ramë Likaj. Në…

Haradinaj-Stublla: Italia, zë i fuqishëm pro liberalizimit të vizave për Kosovën

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, të martën priti në takim Ambasadorin e Republikës së Italisë në…

Ambasadori Orlando takohet me ministrin Quni

Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando është takuar sot me ministrin e Mbrojtjes Anton Quni, me të cilin ka…

Orlando: Gjetëm mikun e Shpend Lilës

Shpend Lila, menaxheri i Qendrës Inovative Kosovare, për Ditën e Çlirimit, më 12 qershor, ka kërkuar ndihmë që të takojë…

Orlando-Krasniqi diskutojnë për strategjitë e zgjerimit të tregtisë Itali-Kosovë

Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando ka takuar sot ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Vesel Krasniqi me të cilin…

Italia mbetet e angazhuar të fuqizojë sistemin shëndetësor kosovar

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim ambasadorin italian, Nicola Orlando. Zemaj falënderoi ambasadorin për mbështetjen e…

Orlando: Italia siguron paqe në Kosovë dhe tërë rajonin

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka kujtuar vendosjen e forcave italiane në Pejë, para 21 viteve, duke thënë…
error: