Ambasadori i ri i SHBA-së arrin në Kosovë

Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier ka mbërritur në Kosovë. I ngarkuari i deritashëm me…

Kurti: Burim i korrupsionit janë bizneset e lidhura me njerëz të politikës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit i ngarkuari me Punë i SHBA-së, Nicholas Giacobbe, ka thënë se ndihma për…

Krerët e institucioneve nderojnë senatorin Bob Dole: Kosova humbi një mik të madh

Krerët e institucioneve të Kosovës kanë vendosur kurora lulesh dhe kanë bërë homazhe tek busti i senatorit Bob Dole, i…

Ambasada Amerikane: Dilni dhe votoni për të siguruar demokracinë

Ambasada Amerikane në Kosovë, ka inkurajuar qytetarët që të dalin dhe të votojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale.…

Nicholas Giacobbe thirrje qytetarëve: Demokracia s’është sport spektatorësh, dilni votoni

I ngarkuari me punë pranë Ambasadës amerikane në Prishtinë Nicholas Giacobbe u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës të dalin…

Giacobbe: Përparim i mirë nga Kosova dhe Serbia

I ngarkuari me punë në Ambasadën e SHBA-së në Kosovë, Nicholas Giacobbe duke komentuar zbatimin e marrëveshjes së Brukselit, ka…