​Limaj priti në takim ambasadorin britanik, temë diskutimi dialogu me Serbinë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi ka pritur në takim ambasadorin e…

Ambasadori britanik shkon në zyrat e AAK-së

Strukturat e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) u mblodhën këtë të martë për të diskutuar për çështjen e dialogut.…

Abbott uron për Kurban Bajram

Ambasadori britanik në vendin tonë, Nicholas Abbott, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Abbott kërkoi që qytetarët…

​Mbretëria e Bashkuar përkrah MASh-in në projekte për digjitalizimin e arsimit dhe ofrimin e mësimit në distancë

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj dhe Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, kanë nënshkruar Memorandum…

Osmani-Abott: Transparenca parakusht për institucione profesionale

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës,  Vjosa Osmani, ka takuar sot ambasadorin britanik në Prishtinë, Nicholas Abbott, me të cilin ka…

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar thotë se Gjykata Kushtetuese duhet të veprojë pa frikë dhe favor

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott ka thënë se Gjykata Kushtetuese duhet të veprojë në mënyrë të…

Abbott: S’ka politikë me virusin, të bashkuar e tejkalojmë këtë sëmundje

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholass Abbott , përmes një postimi në rrjete sociale, tha se në këtë kohë është…

Vitia dhe Abbott diskutojnë për menaxhimin e Covid-19 në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia priti sot në takim ambasadorin e britanik në Kosovë, Nicholas Abbott me të cilin diskutuan…

Ambasada e Britanisë kërkon që manovrimet politike të zhvillohen sipas Kushtetutës

Ambasadori Britanik Nicholas Abbott ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, të cilin e siguroi për mbështetjen…

Veliu pret ambasadorin britanik: Prioritet luftimi i krimit të organizuar

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar…