Ambasadori Abbott takohet me Abdixhikun

Në ditën e tretë të detyrës prej kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka pritur për vizitë…

Ambasadori britanik: Dialogu të jetë mirë i përgatitur dhe me parime

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuara në Kosovë, Nicholas Abbott ka vlerësuar vizitën treditore të Miroslav Lajçak. Për vizitën e të…

​Hoxhaj takon ambasadorin Abbott: PDK pret konstituimin e shpejtë të institucioneve të reja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë,…

Abbott dënon sulmin ndaj djalit të ish-ministrit Rashiq

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë Nicholas Abbott ka reaguar ashpër pas sulmit fizik ndaj djalit të ish-ministrit Nenad…

​Abbott: Dita e Pavarësisë mundësi e mirë për të reflektuar mbi sakrificën e së kaluarës

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar Kosovën në 13-vjetorin e bërjes shtet. Ai në urimin…

Abott: Mbretëria e Bashkuar dëshiron të mbështesë Kosovën në arsim dhe shëndetësi

Mbretëria e Bashkuar është e interesuar që të mbështesë Kosovën, në luftën e saj kundër virusit, në arsim dhe në…

Britania do të ofroj mbështetje për Këshillin e Ekspertëve dhe Zyrën e Hotit në dialogun me Serbinë

Qeveria e Kosovës ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi me Mbretërinë e Bashkuara. Nënshkrimi i memorandum mirëkuptimit u bë nga kryeministri i…

Abbott: Fëmijët e vrarë kosovarë në luftë ende meritojnë drejtësi

Ambasadori britanik në Prishtinë Nicholas Abbott ka marrë pjesë në ekspozitën “Njëherë e një kohë dhe kurrë më”. Ai me…

​Ambasadori britanik në Prekaz: Kosova ka guximin të përballet me të kaluarën përmes sundimit të ligjit

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka bërë homazhe sot në Memorialin “Adem Jashari” në Prekaz. Ambasadori britanik derisa…

Mbretëria e Bashkuar vazhdon mbështetjen në reformat qeveritare

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbot. Përmes një statusi në…