Nicholas Abbott ndjek nga afër procesin zgjedhor në Shtërpce

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë Nicholas Abbott ka qëndruar sot në Shtërpce për të ndjekur ecurinë e procesit…

Abbott: Të zhdukurit të mos përdoren për përfitime politike

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbot, ka deklaruar sot se Prishtina dhe Beogradi duhet të komunikojnë për të ndarë informatat…

Caka-Nimani dhe Abbott flasin për funksionimin Kushtetueses

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Gresa Caka – Nimani, priti sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së…

​Ambasada britanike do të mbikëqyrë rekrutimin në pozita të larta

Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit në mes Kuvendit të Republikës së Kosovës, Zyrës së Kryeministrit dhe Ambasadës Britanike në Kosovë për…

​Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes dhe Qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar

Në ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes sot u nënshkrua Memorandumi i  Mirëkuptimit ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes, përfaqësuar nga ministri i…

​Ambasadori britanik uron festën e Fitër Bajramit

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Ai nëpërmjet…

​Abbott për zgjedhjen e Osmanit presidente: Ky është një sukses për demokracinë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj si president. Ambasadori…

Ambasadori Abbott uron besimtarët krishterë për Pashkët

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar besimtarët krishterë në ditën e Pashkëve. Ai urimin për…

​Abbott: Deputetët të marrin pjesë në votimin e presidentit

Ambasadori britanik në vendin tonë, Nicholas Abbott përmes rrjeteve sociale iu drejtua të gjithë deputetëve duke iu kërkuar që të…

Abbott: Britania e Madhe do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë Nicholas Abbott deklaroi sot se vendi i tij do të vazhdojë të përkrahë…