Ministrja Haxhiu takon ambasadorin Abbott

Ministrja e drejtësisë Albulena Haxhiu u shpreh e kënaqur që bashkë me ambasadorin diskutuan për reformat në drejtësi. “Kënaqësi diskutimi…

Zëvendëskryeministri Bislimi priti ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar Nicholas Abbott

Zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, priti në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas…

Osmani takon ambasadorin Mbretërisë së Bashkuar, diskutojnë për koordinimin në politikën e jashtme

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë,…

Abbott komenton aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka thënë se dëshira e Kosovës për t’u anëtarësuar në Këshillin…

Abbott për dialogun: Kemi dëgjuar për të kaluarën, por duam të dimë çfarë dëshiron Kosova për të ardhmen

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott në një intervistë në “RTK Prime” ka thënë se është për keqardhje refuzimi që…

Mehaj dhe Abbot diskutojnë për agresionin e Rusisë dhe ndikimin në rajon

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, priti sot në takim, ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbot, me të cilin diskutuan…

Ambasadori britanik uron Kosovën në 14-vjetorin e shtetësisë së saj

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovës, Nicholas Abbott ka uruar qytetarët e Kosovës në 14-vjetorin e shtetësisë së saj.…

​Konjufca: Mbretëria e Bashkuar ka pasur dhe vazhdon të ketë rol në çlirimin dhe rimëkëmbjen e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga këshilltarët, ka pritur sot në takim deputetin e…

Kryeparlamentari Konjufca takohet me deputetin britanik Vickers

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjfuca mëngjesin e sotëm ka pritur në takim deputetin e Parlamentit të Britanisë së…

Ambasadori britanik: Marrëdhëniet me Kosovën të shkëlqyera

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott, ka thënë se marrëdhëniet me Kosovën janë të shkëlqyera dhe me themele të…