Termokos paralajmëron përfundimin e sezonit ngrohës

Pasi që, tashmë, temperaturat e ajrit janë ngritur dhe duke u bazuar në parashikimet meteorologjike për një ngritje të mëtutjeshme…

PDK: Ngrohja nuk është luks, po mungojnë veprime konkrete e të guximshme nga Qeveria

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bernard Nikaj ka kritikuar Qeverinë se nuk mori asnjë masë për…

Rikthehet furnizimi i rregullt me ngrohje nga “Termokos”

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm është rikthyer furnizimi i rregullt me ngrohje. Kështu ka njoftuar ndërmarrja “Termokos”.…

“Termokos”-i ndërprenë furnizimin me ngrohje

“Termokos” ka ndërpre furnizimin me ngrohje për konsumatorët e saj. Kjo ndërmarrje ka njoftuar se ndërprerja me ngrohje është bërë…

Kurseni deri në 45% në ngrohje: 5 trika për dy herë më pak fatura

Ju keni një dhimbje koke çdo muaj kur shihni se sa është fatura juaj e energjisë elektrike. Për më keq,…

KEK-u dhe Termokosi angazhohen për furnizim cilësor me ngrohje të kryeqytetit

KEK-u dhe Termokosi angazhohen për furnizim cilësor me ngrohje të kryeqytetit Tashmë në kryeqytet ka filluar ngrohja nga “Termokos”. Banorët…

A është më lirë ta lëmë ngrohjen gjatë ditës apo ta ndezim pas kthimit në shtëpi?

Vjeshta është zyrtarisht këtu dhe temperaturat po bien, dhe gjethet po ndryshojnë ngjyrën. Ndërsa mësohemi me temperaturat më të ulëta,…