Ngjarjet e datës 25 nëntor

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit, mban mbledhje. (Ndërtesa e Kuvendit, salla…

​Ngjarjet e datës 20 nëntor

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) dhe Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës (SSHCK) mbajnë konferencë për media.…

Ngjarjet e datës 19 nëntor

Në Komisionin hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë dëshmon Arben Hajdaraj, zyrtar i Policisë së Kosovës. (Ndërtesa e…

Ngjarjet e datës 18 nëntor

Komisioni për Buxhet dhe Transfere shqyrton Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2021 si…

Ngjarjet e datës 13 nëntor

Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 08:30) Partia Demokratike e Kosovës mbanë konferencë për medie.…

Ngjarjet e datës 12 nëntor

Kryeministri Avdullah Hoti, bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, dhe u.d. të drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar…

Ngjarjet e datës 11 nëntor

Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media. (Para Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi, ora 09:15) Komisioni për Legjislacion,…

Ngjarjet e datës 8 nëntor

Ambasada Britanike në Prishtinë organizon Ceremoninë e Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar. Pranë Memorialit të Mbretërisë së Bashkuar,…

Ngjarjet e datës 1 nëntor

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri bën homazhe te varri i Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti, me rastin e ditëlindjes së tij. (Te…

Ngjarjet e datës 31 tetor

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri bashkë me Ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, viziton Komunën e Podujevës. (Komuna e Podujevës, ora…