Ngjarjet e datës 14 janar

Policia e Kosovës pranon donacion nga ambasada gjermane. Në këtë ceremoni pjesëmarrës do të jetë ambasadori i Gjermanisë në Kosovës …

Ngjarjet e datës 13 janar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, mban konferencë për medie. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 13:00)  Oda…

​Ngjarjet e datës 10 janar

Komuna e Podujevës organizon Akademi Përkujtimore në 25-vjetorin e vdekjes së artistit Avdush Hasani. (Teatri “Avdush Hasani”, ora 16:00)

Ngjarjet e datës 8 janar

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi do të vizitojë një biznes. (Nisja nga MTI-ja, ora 10:00) Kryetari i Gjykatës…

Ngjarjet e datës 31 dhjetor

Kryeministri Avdullah Hoti viziton Down Syndrome Kosova. (Lagjja Pejton – afër Ambasadës Norvegjeze – Prishtinë, ora 10:00) Mbahet ceremonia e…

Ngjarjet e datës 30 dhjetor

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe kryeministri Avdullah Hoti, marrin pjesë në ceremoninë e bartjes së aseteve…

Ngjarjet e datës 24 dhjetor

Ministri Vesel Krasniqi së bashku me inspektorët e Inspektoratit të Tregut të MTI-së do të dalin në inspektim nëpër operatorë…

Ngjarjet e datës 11 dhjetor

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton propozim-vendimin e Qeverisë me kandidatët…

Ngjarjet e datës 5 dhjetor

Let’s Do It shënon Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarëve duke shpallur vullnetarët e vitit 2020. (Rr. Pashko Vasa, Prishtinë, ora 11:00)

Njoftimet e datës 28 nëntor

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti bënë homazhe tek monumenti i heroit kombëtarë Gjegj Kastrioti- Skënderbeu. (Vendi: Sheshi ‘’Skënderbeu’’- Prishtinë, 09:00) …