Ngjarjet e datës 18 shkurt

Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

Ngjarjet e datës 13 shkurt

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të bëjë shpërndarjen e materialit të ndjeshëm zgjedhor. (Depoja qendrore e KQZ-së, përballë QNR-së, ora…

Ngjarjet e datës 11 shkurt

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti mban tubim në sheshin e Mitrovicës. (Mitrovicë, ora 11:00) Kandidati për president…

Ngjarjet e datës 7 shkurt

Lidhja Demokratike e Kosovës mban takim elektoral në Vushtrri, ku merr pjesë edhe kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti.…

Ngjarjet e datës 6 shkurt

Për nder të 13 – vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Komuna e Skenderaj mban ngjarje kulturore ku do të krijohet…

Ngjarjet e datës 5 shkurt

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, viziton kopshtin e fëmijëve “ Bardha Akademi”. (Prishtinë, Mati 1, rruga “Ndue Përlleshi”, ora 9:30)…

Ngjarjet e datës 4 shkurt

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, do t’i vizitojë specializantët në këto klinika të QKUK-së dhe në QKSUK: 08:30 – Në…

Ngjarjet e datës 22 janar

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti bashkë me përfaqësuesit e SBAShK-ut, mban konferencë për  medie. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 09:00) Komuna…

Ngjarjet e datës 21 janar

Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i presidentit të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, me rastin e 15 vjetorit të…

Ngjarjet e datës 16 janar

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencën për medie me temë: Financimi i partive politike në Kosovë: Cilat…
error: