Ngjarjet e datës 26 mars

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban ceremonisë për ndarjen e çmimit ”Qytetar Nderi” për kryetarin e shoqatës atdhetare ”Vëllezërit Frashri”  Tomor Kotorri.…

Ngjarjet e datës 21 mars

Lidhja e Shkrimtarëve e Kosovës shënon Ditën Botërore të Poezisë me një takim letrar, ku do të marrin pjesë rreth…

Ngjarjet e datës 20 mars

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi mban konferencë për medie. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 11:00)…

Ngjarjet e datës 19 mars

Autobusët e transportit rrugor të udhëtarëve parakalojnë nëpër kryeqytet, për mossubvencionimin nga Qeveria. (Stacioni i autobusëve deri te Qeveria, ora…

​Ngjarjet e datës 13 mars

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikon rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve (KQZ, ora 10:00) Këshilli i Fshatit Kçiq i Madh proteston paqësisht…

Ngjarjet e datës 27 shkurt

Me rastin e njëvjetorit të vrasjes së Qerim Kelmendit mbahet Akademi Përkujtimore. (Instituti Albanologjik – Prishtinë, ora 13:00). Klubi i…

Ngjarjet e datës 26 shkurt

Në 85 – vjetorin e lindjes së Adem Demaçit bëhen homazhe dhe vendosen lule te varri i tij. (Velani, ora…

Ngjarjet e datës 24 shkurt

Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) dhe Projekti për Arsim të Lartë, Hulumtim dhe Shkencat e Aplikuara Plus (HERAS+), bën…

Ngjarjet e datës 20 shkurt

Aktivistët “Marshojmë s’festojmë” mblidhen për t’u përgatitur për marshin që do të mbahet më 8 mars. (Termokiss, ora 11:00)

Ngjarjet e datës 19 shkurt

Fillon rinumërimi i 12 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. (Objekti i QNR-së, 08:30) Xhevdet Qeriqi dhe 10 veteranë…
error: