Ngjarjet e datës 7 maj 2021

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave.…

Ngjarjet e datës 6 maj

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës Donika Gërvalla pret në takim homolgun e saj nga…

Ngjarjet e datës 1 maj

Partia Socialdemokrate mban një aktivitet në lagjen Lakrishte, afër urës në hyrje të Prishtinës. (“Lakrishte”, Prishtinë, ora 10:30) Sindikata e…

Ngjarjet e datës 29 prill

Mbahet ceremonia e inaugurimit të punimeve në kuadër të projektit “Subvencione për Eficiencë të Energjisë”, implementuar nga Fondacioni i Mileniumit…

Ngjarjet e datës 22 prill

Komuna e Gjakovës mban disa aktivitete për nder të Ditës së Tokës. 08:00-10:00 Pastrimi i deponisë ilegale – Firzë (deponi…

Ngjarjet e datës 15 prill

“Handikos” dhe “The Balkan Forum” prezantojnë strajcat e ri-përdorshme të punuara nga personat me aftësi të kufizuara. Ky aktivitet mbahet…

Ngjarjet e datës 14 prill

Nis vaksinimi i të moshuarve të vendosur në shtëpitë e kujdesit për të moshuar dhe punëtorët socialë që kujdesen për…

Ngjarjet e datës 9 prill

Bëhen homazhe për dëshmorët e betejës së Kosharës. (Koshare, ora 10:00) Në 22 vjetorin e Betejës së Koshares, kryetari i…

Ngjarjet e datës 27 mars

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, do të bëhen homazhe për artistin Rasim Thaçi-CIMA. (Teatri Kombëtar, ora 09:00-11:00) Kryeministri Albin Kurti…

Ngjarjet e datës 26 mars

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban ceremonisë për ndarjen e çmimit ”Qytetar Nderi” për kryetarin e shoqatës atdhetare ”Vëllezërit Frashri”  Tomor Kotorri.…