Ngjarjet e datës 4 qershor

Kuvendi i Kosovës mban seancë, diskutohet për faljen e gjobave në kohë pandemie. (Salla e seancave plenare, ora 10:00) Ministrja…

​Ngjarjet e datës 3 qershor

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” pranon donacion prej 5,000 dollarë nga ish-ushtarja amerikane, Dr. Elaine Berkoëitz, për Departamentin e Stomatologjisë…

Ngjarjet e datës 29 maj

Përurohet busti i heroit të kombit Nesimi Elshani. (Oborri i shkollës së fshatit Nagavc-Rahovec, ora 10:00) Kolektivi për Mendim dhe…

Ngjarjet e datës 28 maj

Mbi 26 mijë nxënës të klasave të nënta i nënshtrohen testit të arritshmërisë. (Shkollat fillore në mbarë vendin, ora 09:00)…

Ngjarjet e datës 27 maj

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton draft-planin e punës sё Komisionit…

Ngjarjet e datës 23 maj

Federata e Ping-Pongut të Kosovës organizon turneun e XXII memorial “Ahmet Hoxha 2021”. (Shkolla Fillore e Mesme të Ulët “Tefik…

Ngjarjet e datës 22 maj

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës organizon aktivitete me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Biodiversitetit. (Parku “Gërmia”…

Ngjarjet e datës 21 maj

Mbahet mbledhja e parë e Këshillit Ministror për Integrim Evropian i Qeverisë së Kosovës. Merr pjesë kryeministri Albin Kurti. (Ndërtesa…

Ngjarjet e datës 16 maj

Me rastin e 22 vjetorit të zhdukjes së Ukshin Hotit mbahet tubim senzibilizues për zbardhjen e fatit të profesor Hotit.…

Ngjarjet e datës 15 maj

Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për media. (Selia qendrore e LDK-së, ora 12:00) Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në…