Ngjarjet e datës 18 qershor

Me rastin e Ditës Botërore të Refugjatëve, Ministria e Punëve të Brendshme dhe UNHCR organizojnë një aktivitet për të shënuar…

Ngjarjet e datës 17 qershor

Në kuadër të “Javës se Lëvizjes”, kryeministri Albin Kurti merr pjesë në shënimin e ditëlindjes së Ukshin Hotit. (Shtëpia Muze…

Ngjarjet e datës 11 qershor

Në të gjitha shkollat, ora e parë e mësimit i kushtohet 12 qershorit – Ditës së Paqes. (Shkollat në Kosovë,…

Ngjarjet e datës 10 qershor

Komuna e Prizrenit organizon aktivitete të ndryshme kulturore e sportive për nder të Festave të Qershorit, manifestimit të 143 vjetorit…

Ngjarjet e datës 5 qershor

Në ditën Ndërkombëtare të Mjedisit përmbyllen zyrtarisht aktivitetet në kuadër të “Garës për Gjakovë të Pastër”. Kjo garë finalizohet me…

Ngjarjet e datës 4 qershor

Kuvendi i Kosovës mban seancë, diskutohet për faljen e gjobave në kohë pandemie. (Salla e seancave plenare, ora 10:00) Ministrja…

​Ngjarjet e datës 3 qershor

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” pranon donacion prej 5,000 dollarë nga ish-ushtarja amerikane, Dr. Elaine Berkoëitz, për Departamentin e Stomatologjisë…

Ngjarjet e datës 29 maj

Përurohet busti i heroit të kombit Nesimi Elshani. (Oborri i shkollës së fshatit Nagavc-Rahovec, ora 10:00) Kolektivi për Mendim dhe…

Ngjarjet e datës 28 maj

Mbi 26 mijë nxënës të klasave të nënta i nënshtrohen testit të arritshmërisë. (Shkollat fillore në mbarë vendin, ora 09:00)…

Ngjarjet e datës 27 maj

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton draft-planin e punës sё Komisionit…
error: