​Ngjarjet e datës 24 korrik

Demokracia në Veprim (DnV) mban konferencë për medie, ku do të publikohet një vlerësim ex-ante i zgjedhjeve lokale të 17…

Ngjarjet e datës 17 korrik

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan mban Konventën përgatitore për zgjedhjet e 17 tetorit, ku edhe do të…

Ngjarjet e datës 15 korrik

Në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë raporton Drejtori i AKI-së lidhur me gjendjen e krijuar nga…

Ngjarjet e datës 14 korrik

Sindikata e Punëtorëve të Administratës Tatimore të Kosovës vazhdon grevën e pezulluar nga ora 09:00 deri 12:00, duke i ndërprerë…

Ngjarjet e datës 10 korrik

Përmbyllet projekti “DUR GUR MUR” nga Genc Jakupi me kurim të Donjetë Murati. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve, ora 21:00)

Ngjarjet e datës 8 korrik

Handikos dhuron afër 40 pajisjeve ndihmëse (karroca, shëtitore, paterica etj) për Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK). (Parkingu…

Ngjarjet e datës 3 korrik

Partia Demokratike e Kosovës mban Konventën e dhjetë për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë. (Hotel Emerald, ora 09:30)…

Ngjarjet e datës 2 korrik

Kuvendi i Kosovës mban seancë solemne për shënimin e 31-vjetorit të miratimit të Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut 1990. (Salla…

Ngjarjet e datës 1 korrik

Kryesia e Kuvendit mban mbledhje. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00) Instituti Pedagogjik i Kosovës prezanton rezultatet e projektit…

Ngjarjet e datës 19 qershor

Pishina e Gërmisë hap dyert. (Gërmia, Prishtinë, ora 10:00) Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) dhe…
error: