Ngjarjet e datës 19 shtator

Mbahet dita e katërt e “Panairit të Përgjithshëm Ndërkombëtar dhe Agroindustrial PRISHTINA 2020”, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës…

Ngjarjet e datës 18 shtator

Kuvendi i Kosovës vazhdon me seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe…

Ngjarjet e datës 13 shtator

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh) organizon konferencë për media me rastin e fillimit të vitit shkollor 2020/2021 në kushte…

Ngjarjet e datës 12 shtator

Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyret e LVV-së në Arbëri, ora 13:00)

​Ngjarjet e datës 11 shtator

Komuna e Prizrenit do të bëjë përurimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në fshatin Gjonaj, projekt i realizuar nga Drejtoria e…

Ngjarjet e datës 29 gusht

Mbahet Testi i Maturës në të gjitha komunat e Kosovës. (Ora 10:00) OJQ Pishtarët organizon takim me bjeshkatarë në vendin…