Ngjarjet e datës 2 tetor

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, dhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi, do të marrin…

Ngjarjet e datës 27 shtator

Me rastin e Ditës Botërore të Lumenjve, Organizata X40 dhe Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KCSF) mbajnë tryezën e diskutimit…

Ngjarjet e datës 26 shtator

Federata e Boksit e Kosovës përkatësisht Shoqata e Gjyqtarëve të Boksit mban seminarin për gjyqtarë, delegatë dhe mjekë sportivë. (Hotel “Sirius”-Prishtinë,…

Ngjarjet e datës 25 shtator

Zyra e Koordinatorit për Zhvillim të Kombeve te Bashkuara në bashkëpunim me Kryesinë e Kuvendit rithemelojnë Këshillin SDG në Kuvendin…

Ngjarjet e datës 20 shtator

Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 12:00) Forumi Ballkanik në emër të Platformës së…

Ngjarjet e datës 19 shtator

Mbahet dita e katërt e “Panairit të Përgjithshëm Ndërkombëtar dhe Agroindustrial PRISHTINA 2020”, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës…

Ngjarjet e datës 18 shtator

Kuvendi i Kosovës vazhdon me seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe…

Ngjarjet e datës 13 shtator

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh) organizon konferencë për media me rastin e fillimit të vitit shkollor 2020/2021 në kushte…

Ngjarjet e datës 12 shtator

Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyret e LVV-së në Arbëri, ora 13:00)

​Ngjarjet e datës 11 shtator

Komuna e Prizrenit do të bëjë përurimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në fshatin Gjonaj, projekt i realizuar nga Drejtoria e…
error: