Ngjarjet e datës 6 gusht

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, organizohet aktivitet përkujtimor me rastin e 12-vjetorit të ndarjes nga…

​Ngjarjet e datës 29 korrik

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, shqyrton në parim Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes, Projektligjin për FSK-në dhe për…

Ngjarjet e datës 19 korrik

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës organizon Tryezën e Dytë të Sportit, me…

​Ngjarjet e datës 13 korrik

Drejtori i ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thirrur në takim drejtorët e Spitaleve të Përgjithshme, pas rritjes së rasteve të reja…

​Ngjarjet e datës 17 qershor

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit bënë prezentimin e Draft Strategjisë së Arsimit 2022-2026. Merr pjesë ministrja, Arbërie Nagavci.…

​Ngjarjet e datës 10 qershor

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi merr pjesë në prezantimin dhe diskutimin e programit për parandalimin dhe zvogëlimin e barrës administrative, organizuar nga…