Ngjarjet e datës 15 prill

Komuna e Mitrovicës në bashkëpunim me OJQ “Zëri i Prindërve” organizon disa aktivitete për shënimin e 15 Prillit- Ditës së…

Ngjarjet e datës 11 shkurt

Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi do të mbahet konferenca vjetore e Prokurorëve. (Hotel Sëiss Diamond, ora 10:00)…

Ngjarjet e datës 13 nëntor

Bëhet shpërndarja e materialit zgjedhor, ku bëjnë pjesë edhe fletëvotimet, për raundin e dytë të Zgjedhjeve për kryetarë të 21…

Ngjarjet e datës 12 nëntor

Në Komisionin për Integrime Evropiane raporton Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog. (Ndërtesa e Kuvendit,…

Ngjarjet e datës 11 nëntor

Franca dhe Gjermania përkujtojnë së bashku përvjetorin e Armëpushimit të datës 11 nëntor 1918 që i dha fund luftimeve të…

Ngjarjet e datës 10 nëntor

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Raportin Vjetor Financiar i Qeverisë për Buxhetin për vitin 2020 dhe Raportin e…

Ngjarjet e datës 6 nëntor

Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie. (Ish-ndërtesa e Ombuspersonit, hyrja nga Restorant Simphony, ora 13:00) Komuna e Prizrenit…

Avokati i Gucatit thotë se dëshmitari i ZPS-së po sajon rrëfime për ngjarjet që lidhen me rrjedhjen e dokumenteve

Dëshmitari i tretë i Zyrës së Prokurorit të Specializuar(ZPS), në gjykimin ndaj Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, Miro Jukiq ka…

Ngjarjet e datës 4 nëntor

Në Hagë vazhdon gjykimi ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit. (Ora 09:30) Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) mban tryezë e…

Ngjarjet e datës 3 nëntor

Në Hagë vazhdon gjykimi i Salih Mustafës. (Ora 09:30) Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për Ratifikimin e…