Rrëmbimi i shqiptarëve nga Maqedonia, aktakuzë ndaj dy policëve dhe të akuzuarve tjerë

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka njoftuar se ka ngritur aktakuzën kundër të pandehurve V.K. (1978), M.I., B.N., V.K. (1989), F.S.…

Ngacmoi seksualisht të miturën, arrestohet

Një person është arrestuar dje në Mitrovicë, pasi që ka ngacmuar seksualisht viktimën femër kosovare (e mitur). Me vendim të…

​Ngacmoi seksualisht të miturën, arrestohet një person në Drenas

Një person është arrestuar në Drenas me dyshimin se ka ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur. Policia ka treguar se…

Protestohet kundër abuzimit seksual në shkolla, kërkohet futja e edukimit seksual si lëndë mësimore

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka mbajtur protestë pranë Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit për shkak të…

Arrestohet një person për ngacmim seksual

Një person është arrestuar në Skenderaj pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitër. Me vendim të prokurorit, pas…

A po rritet vetëdijesimi i raportimit të ngacmimeve seksuale në vendet e punës në Kosovë?

Pak njerëz kanë aq guxim sa të ngrisin zërin kur përballen me ngacmime seksuale, e aq më pak kur ngacmohen…

Një i mitur ngacmohet seksualisht

Një person i mitur ka raportuar se është ngacmuar seksualisht në Mitrovicë. Rasti ka ndodhur dje ku është konsultuar prokurori…

Arrestohet një person për ngacmim seksual në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren pasi që ngacmoi seksualisht një femër.  Policia njofton se i dyshuari ishte futur në…

​Ngacmonte seksualisht disa fëmijë, arrestohet një person në Prishtinë

Një person në Prishtinë nëpërmjet rrjeteve sociale ngacmonte seksualisht disa fëmijë. Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arritur…

Ngacmoi seksualisht nusen e djalit të vet, i caktohet arrest shtëpiak

Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të pandehurve I.M, i cili ka ngacmuar seksualisht nusen…