Paris Saint-Germain fillon bisedimet me Neymar

Ylli brazilian Neymar ka filluar bisedimet me skuadrën e tij PSG, rreth nënshkrimit të një kontrate të re, raporton Sky…

11 ditë punë dhe vjen trofeu i parë për Pochettinon në PSG

Paris – Saint – Germain e ka fituar trofeun e Superkupës së Francës pasi e ka mposhtur Marseillen me rezultat…

Neymar sërish në telashe me autoritetet e Brazilit

Futbollisti i Brazilit Neymar është në qendër të një stuhie të re polemikash pasi disa media braziliane raportuan se ai…

Rikthimi i Neymar në Barcelonë, vjen deklarata e menduar mirë nga Leo Messi

Lionel Messi nuk beson se Barcelona do të jetë në gjendje të përballojë rikthimin e Neymar në klub. Që kur…

Zgjidhen Top-10 futbollistët më të mirë të vitit 2020

Përkundër pengesave për shkak të pandemisë Covid-19, futbolli evropian ka vazhduar rrjedhën e tij dhe nuk ka munguar as shkëlqimi…

Kandidati për president të Barçës: Neymar mund të rikthehet për 45 milionë euro

Neymar është i mirëpritur të ribashkohet me Lionel Messin por së pari ai duhet të kërkojë falje pas daljes së…

Leo Messi drejt PSG-së, po përgatitet lëshimi i fanelave në treg

Paris Saint-Germain po përgatitet për nënshkrimin e super yllit të Barcelonës Lionel Messi, sipas “Football Transfers”. Kampionët francezë kanë udhëzuar…

PSG del me komunikatë mbi lëndimin e Neymarit

Ekzaminimet mjekësore të Neymarit mbi dëmtimin e kyçit të këmbës që ai pësoi në humbjen ndaj Lyonit janë “qetësuese” por…

Kandidati për President të Barcelonës vjen me dy mega-premtime

Kandidati për president i Barcelonës, Jordi Farre ka pohuar se Lionel Messi dëshiron të qëndrojë në klub dhe se, nëse…

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain Leonardo tha se “ne nuk prekim lojtarët e të tjerëve” kur u pyet në lidhje…