Në New York protestohet kundër krimeve serbe

Me moton “Rally fot her justice”, para konsullatës së Serbisë në New York sot do të protestojnë komuniteti shqiptarë bashkë…

Nga sot në Nju Jork nis vaksinimi i moshave mbi 30 vjeç, në 6 prill mbi 16 vjeç

Nga sot, 30 mars, banorët e Shtetit të Nju Jorkut mbi 30 vjeç do të mund të përfitojnë nga vaksinat…

New York, 3 të vrarë e 12 të plagosur brenda një nate

Tre njerëz u vranë dhe 12 u plagosën mbrëmjen e të premtes në një natë të shtënash në New York…

Anija e parë me avull

Më 17 gusht të vitit 1807, si sot 213 vjet më parë, shpikësi dhe inxhinieri amerikan Robert Fulton filloi udhëtimin…
error: