​Kumnova: Të bëhet përpjekje e sinqertë për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur

Kryetarja e shoqatës “Thirrjet e Nënave”, Nesrete Kumnova,ka apeluar sërish institucionet dhe në veçanti kryeministrin Albin Kurti që të kërkojë…

Varrosen tre të zhdukur nga lufta e fundit në Kosovë

Remzi (Kadri) Kurteshi (1979), Dibran (Ramë) Dibrani (1930) dhe Zeqir (Bajram) Muja, të tre këta nga komuna e Mitrovicës, të…

Balaj-Halimaj: S’ka marrëveshje finale me Serbinë pa u zbardhur fati i të pagjeturve

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj pasditen e së premtes ka vizituar shoqatën “Thirrjet e Nënave” në Gjakovë. Prej aty, ajo ka thënë…

Kumnova: Deklarata e Daçiqit duhet të jetë leksioni i fundit për vendorët dhe ndërkombëtarët

Kryetarja e shoqatës “Thirrjet e nënave”, Nysrete Kumnova, përmes një konference për media ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të…

“Thirrjet e nënave”: S’ka pajtim me Serbinë pa zbardhjen e fatit të të pagjeturve

Shoqata “Thirrjet e nënave” reagoi ndaj veprimeve të fundit të Qeverisë së Kosovës, në lidhje me përbërjen e delegacionit për…

Dedikimi i Nesretës për të birin e zhdukur: Jam mbuluar nga rrudhat por s’jam lodhur së kërkuari ty

Kryetarja e shoqatës “Thirrjet e Nënave” në Gjakovë, Nesrete Kumnova, ka bërë një dedikim prekës për djalin e saj të…