​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët. Të enjten parashihen…

​Studentët e Edukimit duan dy provime në afatin e nëntorit, Fakulteti: E pamundur për arsye logjistike

Studentët e Fakultetit të Edukimit në Universitetin e Prishtinës kanë vendosur të bojkotojnë ligjëratat për arsye të vendimit të këtij…

​Parashikimi i motit për këtë javë

Java e tretë e nëntorit parashihet me mot kryesisht të ngjashëm: Diell dhe vranësira kalimtare. Në fushat barike nuk do…

Kryeministri Kurti: Në nëntor shkoj në vizitë zyrtare në ShBA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se në muajin nëntor do të udhëtojë në Shtetet e Bashkuara…