Trajneri më i mirë i muajit nëntor dhe dhjetor në Premier Ligë

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta e merr çmimin për herë të dytë këtë sezon, pas muajve nëntor dhe dhjetor të…

Sipas statistikave Bullgaria mirëpret më shumë të huaj gjatë muajit nëntor nga viti në vit

Në nëntor të vitit 2022, numri i udhëtimeve të banorëve bullgarë jashtë vendit ishte 501,200 apo 8,9% më shumë se…

Ngjarjet e datës 30 nëntor

Mbahet Panairi Kombëtar i Punës, Karrierës dhe Ndërmarrësisë 2022 organizuar nga Qeveria e Kosovës, GIZ, Universiteti i Prishtinës dhe Oda…

Ngjarjet e datës 24 nëntor

Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Salla e takimeve të KGJK-së, ora 09:00)  Komisioni për Ekonomi shqyrton ndryshim-plotësimin…

Ngjarjet e datës 23 nëntor

Mbahet ‘Simpoziumi i Parë i Energjisë 2022”, që organizohet nga Komiteti Nacional CIGRE Kosovë. (Hotel EMERALD, ora 09:00) Mbahet Mbledhja…

Ngjarjet e datës 18 nëntor

Drejtoresha e misionit të USAID-it, Zeinah Salahi, e shoqëruar nga ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) Arbërie Nagavci,…

Ngjarjet e datës 17 nëntor

Mbahet Konferenca e 13-të për Ditën Botërore të Filozofisë me titull “Sfida postfenomenologjike – Raporti i Njeriut me Teknologjinë”. (Fakulteti…

Ngjarjet e datës 16 nëntor

Zyra e BE-së në Kosovë dhe Shtëpia e Evropës organizojnë diskutim me temën “Raporti i Zgjerimit: Çfarë ka në të…

Ngjarjet e datës 11 nëntor

Mbahet ceremonia e betimit të rekrutëve të rinj të FSK-së. (Kazerma e FSK-së, “Adem Jashari”, Prishtinë, ora 10:00) Komisioni për…

Karakteristikat e njerëzve të lindur në nëntor

Pjesa më e madhe e të lindurve në muajin nëntor janë ata që i përkasin shenjës së Akrepit. Për ta…