Shën Tereza, një shkencë origjinale mbi njerëzimin

Gonxhja në rininë e saj u nis drejt botës e armatosur denjësisht me vlerën – të jesh qenie njerëzore është…

Shënohet 110-vjetori i lindjes së Nënë Terezës

Në 110-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës u zbulua pllaka përkujtimore në shenjë kujtimi për jetën dhe veprën e saj.…

Thaçi për Nënë Terezën: Krenarë që i kemi dhënë botës një shenjtore kaq të madhe

Sot janë bërë 110 vjet nga lindja e Shën Nënë Terezës. Për datëlindjen e 110 të nobelistes shqiptare Gonxhe Bojaxhiu…

Hoti për Nënë Terezën: Ndihemi jashtëzakonisht krenarë me veprën e saj

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka shkruar për datëlindjen e 110 të nobelistes shqiptare, Gonxhe Bojaxhiu. Ai ka thënë se…

110 vjet nga lindja e Shën Nënë Terezës

Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Shën Nënë Tereza lindi në Shkup, atëherë pjesë e Vilajetit të Kosovës më 26 gusht 1910. Ishte…
error: