Komunitetet jo serbe të bashkuara, kontestojnë votat për Iniciativën Rome dhe Adrijana Hoxhiqit

Në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, Gjykatë Supreme e në Gjykatë Kushtetuese do të ankohen përfaqësuesit e komuniteteve jo…

Rashiq: Politikanët kanë kontribuar në këtë situatë me fjalorin e tyre dhe duke etiketuar kundërshtarët

Kryetari i Partisë Demokratike Progresive (PDS), Nenad Rashiq, ka fajësuar politikanët për ngritjen e tensioneve brenda komunitetit serb me rastin…

Rrahën djalin e Rashiqit, gjykata cakton masën e paraburgimit për 7 të pandehur

Gjykata Themelore në Prishtinë – Dega në Graçanicë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës…

Rashiq rrahjen e djalit të tij e quan sulm të organizuar

Politikani serb nga Kosova, Nenad Rashiq rrahjen e djeshme të djalit të tij e ka quajtur sulm të organizuar dhe…

​KMDLNj kërkon hetime për sulmin ndaj djalit të Rashiqit dhe djegien e veturës së Bajqinovcit

KMDLNj ka reaguar pas dhunës ndaj djalit të politikanit serb Nenad Rashiq si dhe djegies së veturës së ish-deputetit të…

Ndalohen për 48 orë personat që rrahën djalin e politikanit serb Nenad Rashiq

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm, me aktvendim të Prokurorit të Shtetit, ka ndaluar për 48 orë personat me…

Arrestohen tetë persona për rrahjen e djalit të ish-ministrit Nenad Rashiq

Policia e Kosovës ka arrestuar tetë persona, në mesin e tyre edhe një të mitur, lidhur me incidentin e sotëm…

Rashiq: Ardhja e një rryme të re politike është e pashmangshme – këto do të jenë zgjedhjet e ndryshimit

Kryetari i Partisë Demokratike Progresive (PDS), Nenad Rashiq, i cili zyrtarisht mbështet Nismën Qytetare për “Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë”, thotë…

Rashiq: Jam shokuar me gjendjen që e kam gjetur në Zyrën për Komunitete

Ish-udhëheqës i Zyrës për Komunitete në Qeverinë Kurti, Nenad Rashiq, gjatë raportimit në Komision për Menaxhimin e pandemisë, ka deklaruar se…
error: