Ramë Lahaj për nënën e tij: Pa buzëqeshjen tënde, unë jam vyshkun

Tenori shqiptar me famë ndërkombëtare Ramë Lahaj, ka bërë një dedikim emocionues për nënën që i ndërroi jetë dy ditë…

Gratë e lindura në këto shenja të zodiaku janë nënat më të mira

Dashuria është e pakushtëzuar dhe si të tillë një nënë e fëmijëve do ta tregojë atë  për fëmijët e saj.…

​Në Deçan, djali rrahu nënën dhe babain e tij

Nëna dhe babai u sulmuan nga djali i tyre në Deçan. Për çka të dy prindërit shkak i lëndimeve të…

Arrestohet një person në Gjakovë, rrahu nënën dhe babain e tij

Një person në Gjakovë ka ushtuar dhunë fizike dhe psikike ndaj prindërve të tij. Nga lëndimet e shkaktuara, nëna dhe…

Nëna hyn në banjë dhe shikon e tronditur se çfarë bën djali i saj dy vjeç

Kur një fëmijë i vogël është në shtëpi, dhe papritmas nuk dëgjoni asgjë dhe në shtëpi ka heshtje, është një…

Nëna rrah fëmijën në Podujevë, dërgohet për trajtim mjekësor në QKUK

Të mërkurën një nënë në Podujevë rrahu fëmijën e saj në Podujevë. Pas rrahjes që iu bë nga e ëma,…

Rrahu nënën e tij, një muaj paraburgim

Gjykata Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni Penal, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin…

​Një muaj paraburgim për personin që ushtronte dhunën ndaj nënës dhe motrës së tij

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar një muaj paraburgim kundër M.Z që ushtroi dhunë ndaj nënës dhe motrës së tij.…

​Nëna rrah djalin e saj në Podujevë

Një fëmijë në Podujevë është keqtrajtuar nga nëna e tij.  Nga policia kanë njoftuar se nëna kishte ushtruar dhunë fizike…