​Zjarret, situatë më e rënduar në Bjeshkët e Nemuna

Po vazhdon edhe gjatë ditës së sotme rreziku nga zjarret në pyjet e Kosovës. Në Krushicë e Bukosh të Suharekës…

​Digjen 50 hektarë të Bjeshkëve të Nemuna, nuk dihet shkaktari

Kështu ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësi për marrëdhënie ndërkombëtare dhe publikun në Agjencinë e Menaxhimit Emergjent, Nehat Koqinaj.…

AME flet për situatën pas reshjeve: Nuk rrezikohemi nga përmbytjet

Ditëve të fundit vendi ynë është përfshirë nga një mot i rënduar me reshje shiu e shkarkime rrufesh. Si pasojë…

Vërshohen shtëpi banimi në Fushë Kosovë dhe disa në rajonin e Pejës

Reshjet e shiut dhe borës që po bien gjatë këtyre ditëve kanë shkaktuar vërshime në disa zona të Kosovës. Nga…

Koqinaj: Shteti duhet t’iu paraprijë fatkeqësive me vlerësime dhe masa

Situata e krijuar si shkak i vërshimeve, po konsiderohet vështirë e riparueshme. Pavarësisht se dëmet ende nuk janë vlerësuar, ato…