Rama: Çelja e negociatave me BE-në, mundësi e shkëlqyer për të ndërtuar shtet ligjor

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, në një intervistë për median franceze “Francesoir”, se “çelja e negociatave për anëtarësim në BE…

​Ngrihet flamuri i BE në Tiranë, Rama: Nga sot rruga jonë bëhet më sfiduese

Mëngjesin e sotëm para Kryeministrisë në Tiranë u zhvillua sot ceremoniali i ngritjes simbolike të flamurit të BE, pas çeljes…

Biden përshëndet hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në

Presidenti amerikan, Joe Biden përshëndet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Shtetet e Bashkuara mirëpresin hapat e…

Kurti uron Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin…

Negociata Qeveri-MCC për gazsjellësin pritet të vazhdojnë në maj

Në fillim të muajit maj pritet që të vazhdojnë negociatat në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe MCC…

Ka progres në negociata, por ekziston një hendek i madh midis Ukrainës dhe Rusisë

Ukraina dhe Rusia i marrin seriozisht bisedimet e paqes, por mbetet një hendek shumë i madh midis dy palëve, thanë…

Dita e 5 e pushtimit rus, publikohen fotografi nga vendi ku do të zhvillohen negociatat Rusi-Ukrainë

Paraditen e kësaj të hëne në kufirin bjellorus me Ukrainën pritet që të takohen zyrtarët ukrainas dhe ata rusë. Kështu…

Hartuesi i Marrëveshjes së Ohrit tregon sfidat deri te firmosja

Sot bëhen 20 vjet prej nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit, kontrata në mes të shqiptarëve dhe maqedonasve e cila i…

​Si ta negocioni pagën e parë kur nuk keni ende përvojë pune?

Vetëm një numër i vogël i personave që sapo kanë diplomuar janë të gatshëm që ta negociojnë pagën e tyre.…

Bisedimet Kosovë-Serbi, Lajçak optimist për rolin e administratës së re të Biden

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak shpreson se me presidentin e…