Formohet këshilli për Epopenë e UÇK-së, Kurti: Ndryshoi historinë

Qeveria e Kosovës ka themeluar Këshillin Organizativ për manifestimin gjithë popullor për shënimin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,…

Teknologjia na ndryshoi, por për mirë apo për keq? Flasin qytetarët

Teknologjia ka ndryshuar jetën tonë. Të shumtë janë ata që mendojnë se kjo e ka lehtësuar shumë përditshmërinë tonë, por…

Hoti: Të ndryshohet menjëherë vendimi që kërkon 3 vaksina për të hyrë në Kosovë

Ish-kryeministrit, tani deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka reaguar ndaj…

Latifi: Do ketë ndryshim të masave, e mundshme që gastronomia të mbyllet në orën 22:00

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka deklaruar se për shkak të situatës pandemike do të ketë rishikim të masave anti-COVID,…

Ndryshimet në statutin e PD, kryetari shkarkohet pa të drejtë rikandidimi në rast se humbet zgjedhjet

Në statutin e ri të Partisë Demokratike, i cili pritet të votohet sot në kuvendin kombëtar të kësaj force politike,…

​OAK kërkon ndryshimin e nenit 36 në projektligjin për konkurrencën

Në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti është mbajtur dëgjim publik për Projektligjin për mbrojtjen e konkurrencës. Kryesuesi i…

​Vazhdon seanca në Kuvend, ndryshohet rendi i ditës për shkak të mbledhjes së dy qeverive

Në Kuvendin e Kosovës sot ka vazhduar seanca e djeshme, ndonëse ishin paraparë edhe disa projektligje ato u hoqën nga…

Hyseni: E kemi nisë këtë fushatë me bindjen se do sjellim një ndryshim historik në Gjilan

Deri më tani Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka numëruar 93,64 përqind të votave. Nga këto rezultate preliminare, kandidati i…

I domosdoshëm ndryshimi i LPH-së, Aliu: Problemi kryesor shpronësimi, ne s’kemi prona komunale, i privatizuan të fortit

I domosdoshëm ndryshimi i LPH-së, Aliu: Problemi kryesor shpronësimi, ne s’kemi prona komunale, i privatizuan të fortit Organizata joqeveritare “EC…

Sërish protestojnë punëtorët e lotarisë, kërkojnë ndryshimin e ligjit dhe marrjen e pagave

60 punëtorë të Lotarisë së Kosovës kanë protestuar edhe këtë të hënë para objektit të Qeverisë së Kosovës. Punëtorët po…