​Putini me synime edhe larg Ballkanit, i kishte ofruar ndihmë Katalonjës për ndarje

Në prag të votimit për pavarësinë e Katalonjës në vitin 2017, rusët misterioz thuhet se ofruan 10,000 trupa për të…

Zelesnky kërkon nga OKB ndihmë për evakuimin e civilëve nga Mariupol

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka kërkuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ndihmë për të shpëtuar njerëzit në…

​Gjermania do të ndajë 200 milionë euro ndihmë për Afganistanin

Gjermania do të ofrojë një ndihmë shtesë humanitare prej 200 milionë eurosh (223 milionë dollarë) për Afganistanin, njoftoi sot ministrja…

Ukraina i kërkon ndihmë ANEA-së për koordinimin e aktiviteteve në lidhje me sigurinë Çernobilit

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike (IAEA) thotë se ka marrë një kërkesë nga autoriteti i energjisë bërthamore të Ukrainës “për…

​Familja në mjerim, s’ka festë për nënë Fahrijen që rrit e vetme tre fëmijët me probleme shëndetësore

Kur temperaturat tash e sa ditë shënojnë minus, nënë Fahrija mezi arrin të ngrohë tre fëmijët e saj që po…

KEDS kërkon ndihmën e të gjithë akterëve për të përballuar krizën energjetike

KEDS dhe KESCO po kërkojnë ndihmën e të gjithë akterëve të sektorit energjetik dhe institucioneve relevante, në mënyrë që të…

FSK e gatshme t’i dalë në ndihmë Austrisë pas prekjes nga vërshimet

Pas vërshimeve, Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është e gatshme që t’i dalë në ndihmë Austrisë. Ministri i Mbrojtjes,…