​Biden: Do të kërkojmë miratimin e një pakte tjetër për lehtësimin e pasojave të pandemisë

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden thotë se administrata e tij do të paraqesë vitin…

Komisioni Evropian ekzekutoi 50 milionë euro ndihmë për Kosovën

Komisioni Evropian, në emër të BE-së, ka ekzekutuar 50 milionë euro të programit të Asistencës Makro-Financiare (AMF) për Kosovën. Asistenca…

Solidaritet i madh për rastin e 87-vjeçares nga Rakoshi i Istogut

Pas historisë së Zojë Haxhijajt që u pasqyra në KosovaPress ka pasur një solidarizim të jashtëzakonshëm të të gjithë shqiptarëve…

KEK solidarizohet me Telekomin: Shteti ta ndihmojë, ndryshe e pësojmë edhe ne

Korporata Energjetike e Kosovës kërkoi nga shteti të ndihmojë Telekomin e Kosovës, si ndërmarrje publike. Përmes një komunikate për media,…

Besa për Kosovën, 200 pako për Skenderajn  

Fondacioni Besa, Klubi i Prodhuesve të Kosovës si dhe organizata Germin sot kanë vazhduar me dërgimin e ndihmave në komunën…

Kastrati pranon një kontejner për nevojat e stafit shëndetësor, donacion nga KFOR-i

Komuna e Kamenicës ka pranuar donacion një kontejner nga KFOR-i amerikan. Ky kontejner është vendosur në Qendrën Mjekësore Familjare në…

BE dorëzon pjesën e parë të ndihmës 5 milionë euro për Kosovën

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova dorëzoi sot pjesën e parë të ndihmës së BE-së për Kosovën…

Në Kamenicë nis fushata për të ndihmuar familjet e varfra gjatë kohës me koronavirus

Sot filloi fushata ‘700 për 700’ për t’i dalë në ndihmë familjeve në nevojë urgjente për furnizime ushqimore dhe higjienike…

Ministri Vitia: Ndihmat e popullit turk tregojnë humanizëm dhe solidaritet

Maska, dorëza dhe teste për verifikimin e rasteve me koronavirus, kanë arritur sot në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë,…

Sot mbërrin një kontingjent ndihma nga Turqia

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se sot do të mbërrijë një kontingjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i…
error: