​Pas zjarreve, Kurti shkon në Suharekë: Jam këtu të shoh çka mund të ndihmojmë

Pas zjarreve që përfshinë disa pjesë të Komunës së Suharekës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti shkoi për vizitë. Kurti bashkë…

Kurti: Qeveria do të ndihmojë në zvogëlimin e hendekut në të mes komuniteteve

Një fond prej 200 mijë euro Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) do t’i ndajë për organizatat e…

Kurti në Greqi: Na duhet ndihmë për të luftuar korrupsionin e krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti javën që lamë pas ka marrë pjesë në hapjen e edicionit të 23-të të Symi…

​BE-ja ndihmon Norvegjinë që të dërgojë në Kosovë mbi 18 mijë vaksina antiCOVID-19

Bashkimi Evropian po e ndihmon Norvegjinë që t’i dërgojë mbi 180,000 doza të vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë, pas kërkesës…

Franca rikonfirmom gatishmërinë për ta ndihmuar zhvillimin e bujqësisë dhe pylltarisë në Kosovë

Ambasadorja e Francës në Kosovë, Marie Christine, e ka rikonfirmuar gatishmërinë e shtetit të saj për ta ndihmuar zhvillimin e…

​BE dhe UNDP do të ndihmojnë 7500 familje në varfëri të skajshme

Zyra e Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) kanë lansuar sot aktivitetin…

Dëmtohet aparati i oksigjenit nga i cili është e varur 1-vjeçarja, prindërit kërkojnë ndihmë

Vuan nga një sëmundje e rrallë gjenetike në botë. Pas shumë sfidave të fillimit të jetës saj, 1 vjeçarja tashmë…

Kamenica dhe HANDIKOS shpërndajnë dhurata për fëmijët me nevoja të veçanta

Kamenica dhe HANDIKOS shpërndajnë dhurata për fëmijët me nevoja të veçanta Komuna e Kamenicës së bashku më HANDIKOS, kanë shpërndarë…

BE-ja jep 24 milionë euro për ta mbështetur Kosovën

Në dhjetor 2020, në Thesarin e Kosovës është paguar një shumë prej 24.05 milionë euro si fonde të asistencës buxhetore…

​Biden: Do të kërkojmë miratimin e një pakte tjetër për lehtësimin e pasojave të pandemisë

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden thotë se administrata e tij do të paraqesë vitin…