“Legends Stage”, çdo gjë që duhet të dini për ndeshjen e radhës së “BNE”

Pasi që “Liquid”, “Bad News Eagles” dhe “Imperial” siguruan fitore në raundin e fundit dhe përmbyllën listën e ekipeve të…

Përfundon ndeshja, Chelsea e shkatërron skuadrën e Armando Brojës

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Southamptonit dhe kampionit evropian Chelsea, ku ky i fundit ka deklasuar nikoqirët. Pas plot…

Kuka: Dhuna ndaj portierit në ndeshje futbollistike mesazh i keq për sportin në vendin tonë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës në Xhudo, Driton Kuka ka reaguar për sulmin ndaj portierit të Ballkanit, Stivi Frashëri në…

Premier Liga angleze, ndeshja më interesante Liverpool-West Ham

Premier Liga angleze rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 28. Fillimisht, programin e…

Nevojiten vazhdimet në ndeshjen mes Kamerunit dhe Egjiptit

Ka përfunduar koha e rregullt në gjysmëfinalen e dytë të Kupës së Afrikës mes Kamerunit dhe Egjiptit, ku tani do…

Hendboll/ Kosova zhvillon sot ndeshjen vendimtare ndaj Greqisë

Me synimin për të arritur në raundin e dytë të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror 2023, Përfaqësuesja e Kosovës në…

​Shqipëria do të luajë miqësore me Spanjën më 26 mars

Kombëtarja shqiptare do të luajë një ndeshje miqësore me Spanjën më 26 mars të vitit 2022. Departamenti i komunikimit në…

Fillon derbi në “Old Trafford”

Ka filluar pjesa e parë në stadiumin “Old Trafford” mes Manchester United dhe Arsenal, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron…

Liga e Kampionëve, ndeshja kryesore ajo mes Chelseat e Juventusit

Gara më prestigjioze evropiane e njohur ndryshe me emrin si Liga e Kampionëve, pas dy javëve futboll në nivel kombëtaresh,…

Shtatë vjet nga droni shqiptar në Beograd

Më 14 tetor të vitit 2014, në orën 21:27 është ndërprerë ndeshja Serbi-Shqipëri që luhej në kuadër të kualifikimeve për…