Rama në Samitin e Pragës: Do të ndërtojmë diçka të rëndësishme për komunitetin e madh evropian

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur optimist se nga takimi i sotëm i Komunitetit Politik Evropian do të ndërtohet…

“Rusia po shqyrton ndërtimin e një baze ushtarake në Serbi”

Në Serbi mund të shfaqet një bazë ushtarake e cila do  të kryejë detyra të ndryshme zbulimi dhe do të…

​39-vjeçari bie nga lartësia ndërsa po punonte

Sot rreth orës 11:00 një person derisa ishte duke punuar në lagjen Mati në Prishtinë, ka rënë nga një lartësi…