​Vuçiq për takimin e 27 shkurtit: Do t’iu përmbahemi vijave të kuqe

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se të hënën në takimin në Bruksel do t’iu përmbahet vijave të kuqe…

Peci reagon pas rrahjes së të riut serb në veri: Qeveria dhe ndërkombëtarët po dështojnë të mbrojnë serbët nga Vuçiqi

Drejtori i Institutit KIPRED, Lulzim Peci ka reaguar pas deklaratave të një qytetareje serbe se një i afërm i saj…

21 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit

Albin Kurti ishte i arrestuar politik gjatë kohës së luftës në Kosovë dhe ishte liruar me 7 dhjetor të vitit…

​Çfarë dihet për propozimin franko-gjerman?

“Nuk ka asgjë konkrete”. “Është joserioze ta hedhësh nga dritarja propozimin franko-gjerman”. “Gjithçka që vjen nga vendet evropiane duhet marrë…