Edhe Lista Guxo bënë homazhe tek varri i Rugovës, Peci: Figura më e rëndësishme e kombit shqiptar

Ministri i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimi Rural, Faton Peci bashkë me përfaqësues të Listës Guxo kanë bërë homazhe…

Memli Krasniqi uron veteranët: Nderime të përjetshme

Me rastin e Ditës së Veteranit, kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka uruar veteranët e luftës çlirimtare të Kosovës. “Atyre…

Krerët e shtetit nderojnë ushtarët e rënë të NATO-s për ndaljen e gjenocidit mbi popullin shqiptar

Krerët e institucioneve të Kosovës kanë vendosur kurora lulesh të Pllaka Përkujtimore e ushtarëve të rënë të NATO-s, me rastin…

Osmani bashkë me ish-presidentët nderojnë Rugovën, e quajnë arkitekt të shtetit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me ish presidentët kanë bërë homazhe tek shtatorja e Ibrahim Rugovës, kjo për të…

Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist në ShBA

Sot shënohet 19-vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën…

Policia mbush 21 vjet, nderohen 21 zyrtarët e rënë në detyrë

Policia e Kosovës për nder të 21-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës, duke iu përshtatur edhe rrethanave aktuale, organizon…

Haradinaj: Marrëveshjet nuk dëmtojnë Kosovën, shenjë pozitive për rifillimin e dialogut

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se dy marrëveshjet e fundit mes Kosovës dhe Serbinë për linjën ajrore dhe…

​Të mbijetuarit e Aushvicit vendosin kurora me lule përpara “Murit të vdekjes”

Disa dhjetëra ish-të burgosur të kampit dhe presidenti polak, Andrzej Duda vunë kurora me lule përpara “Murit të vdekjes”, në…