Vetura me targa ruse ndalohet në Leposaviq, dërgohen në mbajtje dy shtetas francezë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy shtetas francezë në Leposaviq, pasi të njëjtit kanë hyrë ilegalisht në vend, derisa po…

Muzika ruse ndalohet në Ukrainë

Dhoma e Lartë miratoi sot me dy të tretat e shumicës vendimin për të ndaluar në publik muzikën e artistëve…

​Arrihet konsensusi në KE, ndalohet eksporti i naftës ruse në BE

Liderët e BE-së kanë arritur marrëveshje për sanksionet, marrëveshje kjo e cila përfshin një embargo ndaj importeve të naftës nga…

​Zelensky kërkon vendosjen e vizave për qytetarët rusë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mbështeti një peticion për miratimin e kërkesës për vizë për qytetarët rusë që duan hyjnë në…

​Gjimnasti rus ndalohet pasi mbante simbole pro luftës ruse në Ukrainë

Një gjimnast rus është përjashtuar për një vit pasi kishte veshur një simbol që lidhet me mbështetjen për pushtimin e…

​Ndalohet një 15-vjeçar si i dyshuar për vrasjen e 14 -vjeçarit

Është ndaluar një 15-vjeçar i cili dyshohet për vrasjen e 14-vjeçarit në Prishtinë. Prokuroria Themelore në Prishtinë thotë se i…

Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Sulmet e tmerrshme me raketa ruse në Kiev, ndaloni Putinin

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba ka bërë thirrje që të izolohet Rusia. Ndërkohë që  është shprehur i tmerruar…

Do të ndalohet qarkullimi i kombi-busëve nga Mitrovica dhe Vushtrria për në Prishtinë

Është paralajmëruar që në ditët në vijim do të ndalohet qarkullimi i kombi-busëve nga Mitrovica dhe Vushtrria. Kjo u diskua…

Ndalohet një person i dyshuar për ngacmim ndaj Ambasadores së Luksemburgut në Kosovë

Është ndaluar një person i cili dyshohet për ngacmim ndaj ambasadores së Luksemburgut në Kosovë, Natacha Gomes. Kështu ka bërë…

​Petkoviqit i ndalohet hyrja në Kosovë

Shefi i të ashtuquajturës Zyra Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq i është ndaluar hyrja në Kosovë. Petkoviq ishte paraparë që…